De multă vreme nu am mai încercat o manichiură caviar și chiar îmi era dor. Am testat Kit-ul Lac de unghii MICROPERLE – nᵒ05 Kingdom format din trei piese: oja albastra nuanța Kingdom, o sticluță plină de perle de diferite nuanțe de albastru și un recipient pentru punerea la loc a biluțelor căzute în exces.
Am optat pentru o manichiură simplă, cu o unghie accent- caviar.
Lacul de unghii este perfect! Nuanța de albastru închis a fost opacă dintr-un singur strat și s-a uscat foarte repede.
După pozarea manichiurii, am aplicat un strat de top cot gros peste perluțe și unghiuța a rămas la fel timp de 2 zile, până când am șters-o.
Sunt hotărâtă ca în viitorul apropiat să folosesc mai multe biluțe pentru manichiură. Îmi place foarte mult efectul și este atât de ușor de realizat: peste oja abia aplicată, se toarnă biluțele și se lipesc singure.
Vouă vă place manichiura caviar?
Pentru mai multe kit-uri de micro- perluțe, intrați pe pagina Laura Clauvi de facebook:
Daaa si mie imi place tare mult efectul,am o gramada de sticlute cu caviar,dar se scutura repede.E o manichiura super draguta si eleganta.Pup
Ce oje faine. Vreau si eu macar una. Ma duc la Iulius :))
E super manichiura! Imi place foarte mult nuanta folosita de albastru!!! 🙂
Pupici
http://loredanamanciu.blogspot.ro
ai asa ceva?
ce bine arata oja! ❤
Asa frumos e albastrul asta ❤